top-logo

15 Sevval 1440

Bizi Kışkırtmak İstiyorlar

Bizi Kışkırtmak İstiyorlar

31 Mart seçimlerine doğru giderken; CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “10 Mart’ta herkes İstanbul’u CHP’nin aldığını tayin ve tespit edip kabullenecek” dedi. Bu söz yenilir yutulur cinsten değildi.

10 Mart günü tam da Taksim’de Ezan-ı Muhammed okunduğu esnada sokaktaki göstericilerin ezanı ısladıkları ile ilgili görüntüler ve iddialar ortaya atıldı.

Provakatif bir eylem veya gerçekten ezanın protesto edildiği tartışıla dursun. Bazı Islami kesimlerin sokaklara çıkıp yine ezanı savunmak bahanesi ile gösteriler yaptığını gördük.

Bu gösteriler esnasında bazı kişilerin polis tarafından coplandığı ve gözaltına alındığını gördük/duyduk/okuduk.

Ancak UYARI/YORUM noktasında ezanı savunmak adına yapılan gösterileri doğru bulmadım. Çünkü seçime doğru giderken, sükut etmek gerekirdi.

Eğer bir ezan savunması yapılacaksa, bu da camileri avlularına kadar hatta sokaklara kadar doldurmak ile olurdu. Ancak bu da usulü ile olurdu.

Bir dernek veya vakıf bir çalışma yapar. Çalışma ile birlikte valilikten izin alınır ve güvenlik çemberi oluşturularak binler, onbinler hatta yüzbinler belli camilerde hatta 81 ilde ki merkezi camilerimizde bu eylem gerçekleştirilebilirdi.

Çünkü müslüman mazlum olur ama asla mağdur etmez ve zalim olmaz.

Ezanı savunmak bahanesi ile yapılan gösterilerin hepsi güvenlik güçlerini ve devleti mağdur etti.

İki karşıt görüşü hassas bir noktada karşı karşıya getirip kavga ve güç çıkartmak isteyenler için çok iyi bir ortam oluşmuştu.

Ezanı savunmak için gösterilere katılan arkadaşların niyetleri salih olabilir, ancak o grupların içine kimlerin sızdığı ve kimlerin sanki bizdenmiş gibi görünüp aslında bize kin ve düşmanlık beslediğini bilemezdik.

Çok şükür, istediklerini elde edemediler.

Ancak Türkiye’yi kışkırtmak isteyenlerin planları daha bitmemişti.

Beni İsrail Kudüs’te Mescid-i Aksa ve çevresinde müslümanları kışkırtmak için zalimliklerini arttırmıştı. Rahmet Kapısı Mescidi’ne saldıran Beni İsrail askerleri postalları ile cami içine girdiler. Bizim mabedlerimize saldırıp bizi kışkırtmak istediler.

Ama biz biliyoruz ki zalim Beni İsrailliler gün gelecek kaçacak delik arayacaklar. Biz buna iman ettik. Allah’ın vaadi yerine gelecek ve zulüm sona erecek. Biz savaşımızı doğru şekilde vermeye devam edeceğiz. Ancak biliyoruz ki zalimler yine durmayacak.

Yeni Zelanda’da 18 Mart öncesi 2 camiye silahlı saldırı düzenleyip cami cemaatindeki müslümanları şehid ettiler. Bize I. Murad ve Ayasofya üzerinden saldırdılar. Bizler ne kadar tarihimizi yabancı olsakta onlar tarihlerini hatta bizim tarihimizi bizlerden daha iyi biliyorlar.

Ama bizler uyanmalıyız. Malcom X ne diyor? “Herkesi uyandırmak için bir uyanık yeter”.

Uyanık olanlar uyuyanları uyandıracak inşallah. Toplanacak ve beraber olacağız. Farklı düşünsekte istişare edeceğiz ve beraber karar alacağız. Birlik olacağız, birlikte var olacağız inşallah.

Selametle….

Yazar : İbrahim Gündüz


Etiketler : başyazı | kudüs | Türkiye | YeniZelanda | Yerel Seçimler |