top-logo

14 Ramazan 1440

MHP’nin başına TAŞ mı düştü?

MHP’nin başına TAŞ mı düştü?

Cumhur İttifakı ile MHP çizgisinde gözle görülür gelişmeler vardı. Bu gelişmeler millet tabanında yankı uyandırdı ve kalplerde Devlet Bahçeli’ye olan sevgi artmıştı. Ancak son olarak Andımız Danıştay’ın kararı ile gündeme geldi. Birileri tarafından tezgahlandığı apaçık ortadayken nasıl olduda 15 Temmuz gibi bir olay ile Devletin yanında olan Bahçeli bu oyuna düştü?

Geçen dönem mecliste severek takip ettiğimiz Ruhi Ersoy’un 24 Haziran 2018 seçim zamanında “Benim kaybettiğim bir seçimde, partim ve milletim kazandı” ifadesi hepimizin gönlünü mest ettmişti. Ancak Ruhi Ersoy’un seçilememesine üzülmüşken. Kendisinin Bahçelinin danışmanı olarak atanması herkeste bir heyecan uyandırmıştı. Ancak bu heyecan Andımız kararı ile yerini yine eski Türkiye korkularına bıraktı.

MHP bu ülke üzerinden Milliyetçilik yapılamayacağını nedense anlamakta zorlanıyor. Herkese Türk ifadesini dayatıyor. Anadolu toprakları ırkına bakmadan bir çok Anaya ev sahipliği yapıp çocuklarına yuva olmuşken. Bizler o tevazumuzun yerine Batı’dan gelme bir akım ile yaralarımıza çare arıyoruz. Çare bir çok kez Osmanlıcalıkta, Türkçülükte vs. aranmış. Ancak çözüm olmamış. MHP’de kendi geçmişinden gelme bu Milliyetçilik misyonunu devam ettirmekte ısrarcı. Bu millet milletini kabul ediyor. Kabul etmediği eski Türkiye’de bizlere dayatılan zorbalıklardır.

Nitekim Andımız metnini de Reşit Galip isminde biri yazmıştır. Peki kimdir bu Reşit Galip?

Rodoslu, eski İttihatçı, Şeyh Sait’i astıran İstiklal Mahkemesi’nin hukukçu olmayan üyesi.
Atatürk’e kafa tutmuş ve onu Rus lokantacı karı-kocaya İş Bankası’ndan verilecek usulsüz bir krediye aracılık etmekle suçlamış.

Böyle bir ismin ortaya çıkarttığı bir metni çocuklarımıza sunmamız yanlıştır, doğru olamaz. Ama illa ki bir metni andımız olarak kabul edeceksek. Oda Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi : “Bize göre milletimizin en büyük en etkili andı İstiklal Marşı’mızdır. Onun dışında bir ant tanımıyoruz.” sözleridir.

Ancak yine MHP bir andımız metni ortaya çıksın istiyorsa tüm millete nüfus eden bir metin olmalıdır. Ancak bize sorarsanız bizim de bir and metnimiz olacaktır.

Selamün Aleyküm.
Aleyküm selam
Bu ne güzel kelam
Yaşasın İslam
Elimizde Kur’an
Kalbimizde iman
Bir Allah’a inanan
Müslümanız müslüman
Ayrılmayız bu yoldan
Hep doğruyu arayan
Kitaba Sünnete sarılan
Emirlerini yapan
Yasaklardan kaçınan
Müslümanız müslüman

Vesselam.

Yazar : İbrahim Gündüz


Etiketler : andımız | Devlet Bahçeli | islam | mhp | müslüman | recep tayyip erdoğan | selam |