top-logo

14 Sevval 1440

Apo, FETÖ ve Dış Güçlerin Yeni Maşası

Apo, FETÖ ve Dış Güçlerin Yeni Maşası

Bugün yaşananları anlayabilmek için resimleri birleştirmemiz gerekiyor. Yapboz parçası gibi, parçalar tek başına bir şey ifade etmez. Parçayı ne zaman doğru yerine yerleştirdiğiniz de o zaman resmi tamamlamış olursunuz. Çünkü resim tamamlandığı zaman bize bir şeyler söylemeye başlıyor.

İşte 3 resimi bir araya getiriyoruz.
1. resim : Abdullah Öcalan; Türkiye üzerinde Kürt vatandaşları kullanılarak etnik bir çatışma oluşturulmak istendi. Kürt vatanlarımız üzerinde sol düşünceler entegre edilmeye çalışılıp, ülkemiz üzerinde açık kalp ameliyatı yapılmak istendi. Ama bugün o oyun tutmadı, tutmayacaktırda.

2. resim : FETÖ liderinin resmi, 40 yıdır ince ince işlenen planın 15 Temmuz’daki tekerrürünü millet olarak gördük. Hala kontröllü darbe diyenlerin nasıl kontröllü koltuklarda oturduğunu artık millet olarak biliyoruz.

3. resim : Bu resme diğerlerinden daha dikkatli bakmamız gerekiyor. Bu resim ile ilgili medyaya düşen her haberi takip etmeye çalışıyorum. Çünkü bu resim ile ülkemize ve din-i İslam’a vurulmak istenen bir darbe olduğunu düşünüyorum.

Bu ülkede 1. resim ile sol görüş ile etnik bir çatışma oluşturulmaya çalışıldı. 2. resim ile ılımlı bir islam çizgisi etrafında İslama balta vurulmaya başlandı. Bu resmin en büyük projeside “dinler arası diyalog” du. Bu proje ile ülkede ki dini düşünceye darbe vurulmak istendi. Toplum üzerinde ki “İnned dîne indâllâhil islâm” ayetini silmek istediler.

Şimdi de ılımlı islam ile yapamadıklarını aşırı islam düşüncesi ile yapmak istiyorlar. Aşırı tabiri ile ifade etmek istiyorum. Çünkü aşırılık islam dininden kaynaklanan değil, hizmet ettikleri islam çizgisinden çıkıp amaçları için aşırılığa gitmeleridir. Bu grubun yaptığı hizmetler bir tarikat grubu gibi değil, islam dini kullanılarak uygulanmak istenen projelerdir.

Bu sebepten bu devlet arkasında olmayan her türlü proje içinde Türkiye Milleti olarak bulunmamalıyız. Her türlü provokasyonlarının amaçlanan noktaya ulaşmamaları için gerekli tedbirleri hem devlet olarak hem medya olarak hemde bireysel olarak almalıyız.

Türkiye olarak uyanık olmalıyız. Vesselam…

Yazar : İbrahim Gündüz


Etiketler : ABD | apo | dış güçler | fetö | furkan vakfı | siyonizm |