top-logo

15 Sevval 1440

Dertli Olan Kardeşlere Selam Olsun!

Dertli Olan Kardeşlere Selam Olsun!

Akademik Şuur olarak 2015 yılın ekim ayı içerisinde bir fikrimiz var idi. Kasım ayı içerisinde bu fikri ete kemiğe büründürmek adına sitemizi kurduk. Aralık ayı içerisinde de siteye içerik girişine başladık. O süreçte tabiri caiz ise tebliğimizi yapmaya başladık. Dertli kardeşlere seslendik, içinde islam ve imanı barındıran, ümmet için ses, soluk olmak isteyen kardeşlere derttaş olmak istedik. Ama bu çizgimizi akademik ve şuur çizgilerini islam ile donatılmış bir şekilde izah etme garyretimizi ifade ettik.

Zaman geldi geçti şuan Akademik Şuur da 30 isim ve 165 yazı bulunmaktadır. Bu bizim için elbette bir başarı değil. Biz yolda olanlarız, bize yolda yürümek yakışır. Ola ki bu süreçte hak namına bir yol kat edebildiysek ne ala… Ama oldu da bir arpa boyu yol dahi gidemediysek Allah’tan yardım dileriz.

Akademik Şuur olarak şiarımız elbet önceliğimiz islamı yaşamaktır. İslamı yaşamayan gönüllerden islamı tebliğ edecek, hakikati ifade edecek sözler çıkmaz. İslamın canlılığını barındırmayan sözler de kimseye tesir etmez edemez.

Akademik Şuur fikrini isim olarak ilk ifade eden ben olmadım. Ama kolları sıvayıp siteyi kodlayıp şuan ki çalışır duruma getirilmesi bana aittir. Ancak içinde ki yazılar olmasaydı Akademik Şuur sadece bir fikir belki temeli atılmış olarak kalan bir ev olacaktı.  Şimdi ise bize gelen yazıları değerlendirip, yayımlıyoruz ve sosyal medyadan da paylaşıyoruz çok şükür.

Peki bundan sonra ne olacak? Kasım ayında kısa dönem askerlik görevim için askere gidiyorum. Benim arkamdan arkadaşlarımız devam edecekler. Benim yokluğumu hissettirmeyecekler inşallah. Askerden dönüşümde Temmuz ayı içerisinde nasipse güzel bir hareketlenme Akademik Şuur’da baş gösterecek. O vakite kadar; sizler ve bizler islamı yaşamaya ve yaşayarak tebliğ etmeye devam edeceğiz.

Bu son yazım değil, ancak ev taşıma ve iş yerimde son aylarım olması sebebi ile yazı yazmaya vaktim olmadı. Ancak çok şükür o süreçte gerçekten arkası kesilmeyen yazılar geldi. Hatta o yoğunluktan ötürü bazı yazıları 5güne kadar beklettik. O arkadaşlardan özür dileriz. Sizlerde yazı göndererek bizim ile birlikte sesinizi duyurabilirsiniz. Allah ısmarladık.

Yazar : İbrahim Gündüz


Etiketler : akademik | dert | derttaş | islam | şiar | şuur | tebliğ |