top-logo

14 Sevval 1440

Irk mı? Irkçılık mı?

Irk mı? Irkçılık mı?

Elhamdülillahi Rabbil Alemin. Vessalatü vesselamü ala rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.

Öncelikle yazımın başında Rasulullah Aleyhissalatü Vesselam’ın bir hadisiyle başlamak istiyorum. Kainatın Efendisi buyuruyor ki; “Irkçılığa çağıran bizden değildir. Irkçılık için savaşan bizden değildir. Irkçılık üzere ölen bizden değildir.” (Müslim, İmare, 53). Bugün, Ümmet-i Muhammed’in en büyük sorunlarından biri ırkçılıktır. Ümmet; Türk, Kürt, Arap vs. diye bölünmüş durumda. Halbuki Allah Azze ve Celle, Hucurat Suresi 10. Ayette “Mü’minler ancak kardeştir.” buyuruyor. Neden ırkımız yüzünden ayrılıyoruz? Benim Türk olmam, bir başkasının Kürt olması, bizim Mü’minler olarak ‘kardeş’ olmamızı neden engelliyor?

Bu yazıyı okuyan ‘Türkçü’ arkadaşlar, bana Türk düşmanı diyecekler ama olsun ben yine de söyleyeceğim. Özellikle bu topraklarda ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diye kahrolasıca bir put var. Bu putu yıkıp, bu milleti yeniden ‘diriliş’ için BİR etmek zorundayız. Rahmetli Erbakan Hoca bu konuda şunu söylüyor: “Okullarda çocukları ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diye bağırtıyorlar. Bu yanlış. Türk böyle derse Kürd’ün de ‘Ne Mutlu Kürdüm Diyene’ deme hakkı doğar”. Benim düşüncem de tam da bu yöndedir. Zira bugün geldiğimiz noktada, geçmişte yapılan yanlışlarla birlikte, Doğu’daki Kürt kardeşlerimizi bu söz üzerinden Kürtçülüğe itiyorlar. Batı’da ise ‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur’, ‘Kürt teröristtir’ gibi algılar oluşturuyorlar. Bu iki algıya da cevap vermek istiyorum. Birincisi Kürt terörist değil, teröristler de Kürt değil. Bizzat da tanıştığım, Doğu’da terörizmin kol gezdiği yerlerde İslam Davası güden, Türk Bayrağı için canını verecek adamlar var. Bu adama ben nasıl ırkı yüzünden terörist diyeyim? İkincisi 15 Temmuz darbe girişimi ardından ‘gönül coğrafyalarımızdaki’ kardeşlerimiz FETÖ okullarını ülkelerinden çıkarma kararı aldılar. Kazakistan bunu başta uygulamadı, daha sonradan uyguladı(diye biliyorum). Ve yine teessüfle okuduğum bir yazıda Kazakistan devlet başkanı şu sözü kullanmış: “Mini etekli kadınlar canlı bomba olmuyor”. Anlam verilecek gibi değil. Ne yani, İslam’a uygun giyinen kadınlar canlı bomba oluyor da, mini etek giyenler mi canlı bomba olmuyor? Şimdi ben bu adamla sırf ırkı yüzünden kardeş miyim? Hani Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktu. Kimse kusura bakmasın benim bu kafada bir dostum olamaz, REDDEDİYORUM.

Bizim, Anadolu’nun hakiki evlatları olarak yapmamız gereken, Anadolu’nun yeniden ‘diriliş’i için, Anadolu’nun güzel evlatlarını, Türk, Kürt, Arap, Laz vs. diye ayırmak yerine, tek bir üst kimlikte İslam’da BİR etmektir. Kimse ırkını reddetmemeli lakin ırkını da putlaştırmamalı. Zaten farklı ırklarda yaratılmamız, Allah Subhanehu ve Te’ala’nın hikmeti, kudreti değil de nedir? Bunun üzerine tefekkür edip, BİR ve DİRİ olmamız gerekirken, neden ırkımızı keferenin oyunlarına oyuncak edelim?

Son olarak sizlerle şunu paylaşmak istiyorum: Ben önce Müslüman, sonra Türk’üm. Lakin şu var ki; Müslüman olmayan bir Türk’ün, Müslüman bir Kürt yanında benim için hiçbir kıymeti yok. Her milletten Müslümanlar böyle düşündüğünde, vallahi kefereye yeniden diz çöktüreceğiz, inanıyorum!

İhsan Şenocak Hocam’ın şu sözüyle bitiriyorum:

Kürtçülüğe de HAYIR! Türkçülüğe de HAYIR!

Yaşasın Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in millet örgüsü.

Alican KARTAL – Sarıklı Yobaz

Yazar : Alican Kartal


Etiketler : fetö | ırk | ırkçılık | islam | kazakistan | kürt | türkçülük | ümmet | ümmetçilik |