top-logo

14 Sevval 1440

Yıl 4 Haziran 2013 RTE : “Yüzde 50’yi evinde zor tutuyorum.”

Yıl 4 Haziran 2013 RTE : “Yüzde 50’yi evinde zor tutuyorum.”

15 Temmuz destanının üzerinden günler geçti ama destanı anlatmaya sözler yetmez oldu. Bu milletin destanı nasıl anlatmak ile bitebilir ki? Destan nasıl olur dünyaya Türkiye milletinin gücünü göstermiş oldu. Türkiye milleti damarına basıldığında neler olabileceğin dünyaya göstermiş oldu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Haziran 2013’te başbakan iken kullandığı bir ifade vardı. “Yüzde 50’yi evinde zor tutuyorum.” belki bu ifadesi başka yerlere çekilebilir. Ama işin aslını bugün 15 Temmuz 2016’ta Cumhurun başı olarak %70 deyip haksızlık etmek istemeyerekten %100’ü (bazı kesimleri çıkarıp milleti parçalamak istemiyorum) nasıl bir sözü ile meydanlara topladığına şahit olduk. İşte bir millet damarına basıldığında canı ile malı ile nasıl vatanını ve devletini muhafaza ettiği ortada.

Aslında bakarsanız darbe ile birlikte Türkiye’nin kuruluşundan bu yana tam bağımsız bir ülke oldu diyebiliriz. İçimize sinmiş bu hain şebekenin Türkiye’nin menfaatlerine ters hizmet ettiklerini gördük. Aslında Türkiye içinde bulunduğu durum itibariyle bir sıçrama yaşıyor diyebiliriz. Ama şunu da söylemek isterim ki Türkiye’nin hem Avrupa’da hem de Suriye gibi dış politikalarında ki ilerleyemeyişinin altında yatan sebep artık bellidir. Avrupa’nın en basitinden mülteci antlaşması, vizesiz Avrupa seyahati ve AB süreci gibi konularda neden gevşek ve yavaş hareket ettiklerini artık daha iyi anlayabiliyoruz. Avrupa bükemediği ( Türkiye ) eli öpmek istemediği için son çırpınış ve son umut olarak FETÖ’ye bel bağlamış durumdaydı.

Allah’n izni ile OHAL sürecini atlattığımızda artık tam bağımsız bir Türkiye dediğimizde, Yeni Türkiye, Büyük Türkiye umutlarımızın devam ettiğini geleceğimizin bir filiz gibi yeşerdiğine tanık olacağız.

Reis’i Cumhur’un da bundan sonra Libya, Mısır, Suriye ve Filistin gibi müslüman ülkelerinde ki oyunları da bozacağımızı ifa ettik. Artık Büyük Türkiye yolunda düşman güçler elleri kolları ve bacakları titrediği için her yerden özellikle hadlerini bilmez bir vaziyette vurmaya başlayacaktır. Ama istikrarlı bir ekonomi ile Türkiye yoluna devam edecektir. Biz bu umutla bu inançla ülkemize güveniyoruz.

Ak Parti bir çok kez yolsuzluk ile suçlandı, ancak dikkat ederseniz bu FETÖ hanin yapılanma devletin ve diğer siyasi partiler başta olmak üzere valiliklerden kaymakamlıklara, belediyeden evlere her yerde yer alıp kendi çıkarları doğrultusunda cinayet, iftira, karalama, kaset, kumpas vs. bir çok yolsuzlukların başını çektiğini tüm millet net bir şekilde gördü. Bu süreçte Ak Parti kendini temize çıkardı. Reis’i Cumhur’un FETÖ’nun bu kirli yüzünü daha önce göremediğim için “Allah’tan af ve milletimden özür diliyorum” diyebiliyor olması bile büyük bir erdemdir. Böyle büyük bir Cumhurbaşkanımız olduğu için Allah’a şükrümüzü yapmamız gerekmektedir. Allah’a binlerce kez şükürler olsun.

Yazar : İbrahim Gündüz


Etiketler : 15 temmuz | cumhurbaşkanı | reis | rte | zor tutuyorum |