top-logo

15 Sevval 1440

Ne mutlu Türk’üm diyene

Ne mutlu Türk’üm diyene

15 Temmuz 2016; evet genç nesil darbe nedir, nasıl olur bilmezdik? Büyüklerimizden duyduğumuz kadarıyla biliyorduk lakin şimdi darbeyi yaşayan bir nesil var. Yaşadık ve gördük ki Türk milleti imanıyla, vatan sevgisiyle darbeye darbe yaptık. Elhamdülillah. Darbe girişimleri ellerin de patladı.

Evet hala tehlike bitmiş değil, hala sokak nöbetimiz devam ediyor taa ki Cumhurbaşkanımız bitti diyene kadar.

O kadar çok şeye tanık olduk ki ve resmen dünyaya vatan sevgisi nasıl olur göstermiş olduk. Bir kamyon insan getiren teyzemiz mi? Atatürk havaalanının önünde tankın önüne yatmış ağabeyimiz mi? Tek bayacağıyla sırtına şanlı bayrağımızı asıp yürüyüşe katılan kardeşimizi  mi? Çoluk çocuk, genç ve yaşlı hepimiz sokaklardaydık. Milletin egemenliğinin hakim olduğu bir ülke de  öyle üç beş FETÖ askerlerinin darbe girişimiyle yönetime el koyamazlardı, koyamadılar da Elhamdülillah.

Asker de polis de bizim, kardeşi kardeşe kırdırmalarına izin vermedik vermeyiz. FETÖ askerleri ise yaptığının bedelini ağır ödeyecektir, sabırla bekliyoruz.

Evet eksik kalan hayatlar, gözü yaşlı aileler kaldı geriye… 161 şehidimizi rahmetle anıyoruz Mevla onlardan razı olsun… VATAN SİZE MİNNETTAR.

Vatan sevgisi imandandır diyor Efendimiz (s.a.s) evet zaman emanete dört elle sarılma zamanıdır.

Cuma gecesi yine hafızalarımıza kazınan bir olay da herkes canla başla sokak sokak mahalle mahalle anons yapmalarıydı, beş saat uykusuz kal vatansız kalma Türkiye!!!

Ve sokaklar da Suriyeli kardeşlerimizin de desteğine şahit olduk onlar da dökülmüştü sokaklara, bizleri yalnız bırakmadı belki de vefa borcu olarak gördüler kim bilir…

O kadar çok ibretlik olaylara tanıklık ettik ki yine Türk Polisinin,Türk Askerinin koluna girip o benim kardeşim hiç döver miyim demesi tüylerimizi diken diken etti. Biz biliyoruz daha 20’li yaşlarda olan asker kardeşlerimiz masum ve hiç bir şeyden habersizlerdi. Asıl suçlu rütbeli olan vatan hainleriydi…

Öfkeliyiz evet ve kolay kolay da dinmeyecek öfkemiz nasıl uyuttunuz, nasıl kandırdınız bu milleti hesabını vereceksiniz, cezanızı çekeceksiniz… Yıllarca dini kullanarak sözde islam, tebliğ, himmet, hizmet bu sıfatların arkasına sığındılar ve kandırdılar… Öğrencilik yıllarım da izlediğim bir flim de aslında tam da şuan ki durumu özetler nitelikteydi… Filmin en sonunda geçen FATIR suresi 5. ayet de şöyle deniyor;

Aldatıcılar sizi Allah ile aldatmasın

Evet tamda bu aldatıcılar bizleri Allah ile aldatmaya çalışmışlar, Rabbimin ilahi adaleti en kısa tecelli edecektir hiç şüphesiz.

Sonra yine ezan ve selalar okundu. Türkiye’nin her noktasında, duyurular yapıldı. Evet bir nesil Cuma ve ölüm haricin de okunan selaların birlik ve beraberlik çağrısı olduğunu 15 Temmuz 2016 da öğrendi.

Yazacak çok şey var muhakkak, hafızalara kazınan, göğsümüzü kabartan Türk olmaktan ve Müslüman olmaktan gurur duyduğumuz şükrettiğimiz çok şey yaşadık şu üç günde…. Yarın çocuklarımıza anlatacağımız bi hikayemiz var… Nasıl ki dedelerimiz Çanakkale’de savaşmış zaferle şanlı bir hikaye bıraktıysalar, biz de bir nesle şanlı bir hikaye bıraktığımızı düşünüyorum.

Rabbim bu ülkeye bir daha böyle bir darbe girişimi yaşatmasın. Rabbim ülkemizi birliğimizi dirliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin, oyunlarını bozsun inşaAllah.

Türk milleti bu gurur senindir, bu onur hepimizdir. Ne Mutlu Türk’üm Diyene…

Yazar : Emine Kaya


Etiketler : 15 temmuz | darbe | devlet | millet | vatan |