top-logo

15 Sevval 1440

Fetullah Terör Örgütünün İç Yüzü

Fetullah Terör Örgütünün İç Yüzü

Fetullah Terör Örgütünün iç yüzünü tüm halkımıza açık seçik ve doğru iddialarla bildirmek isteriz. FETÖ bu zamana kadar nasıl polis, asker ve yargı içine sızdı? Bu sızmanın gerçekliğini yıl ve doğru iddialarla sizlere anlatmak isteriz.

Yıl 2006 FETÖ yurtlarında bir yarı yıl tatilinde gerçekleşecek polis sınavı için kamp duyurusu yapılmış. Yurtta kalan öğrencilere yakınlarınızda namaz ve niyazında tanıdıklarınızdan lise mezunu olup işsiz olanlar varsa polis sınavına girmek için kampa gelsinler. Kampta geçirecekleri 1 hafta içerisinde biz onları sınava hazırlayacağız. Ama bu kişilerin doğru ve düzgün insanların olması önemli olduğunu söylemişler.

Evet görünürde her şey normal gibi doğru, düzgün ve namazında niyazında ki lise mezunu erkek adayları 1 hafta gibi kısa bir zaman içinde çalıştıracaklar ve polis sınavına hazırlayacaklar. Aslında sınava hazırlamak için soruların elinde olduklarını tahmin etmek zor değil.

Yıl 2009/2010 ÖSS sınavına girecek bir çok eşit ağırlık öğrenci için Hukuk fakültesine gitmeleri için teşvik ediyorlar. Nasıl mı? Türkiye’de müslüman ve dindar avukat ve savcıların olması gerektiğini söylüyorlar. Aynı zamanda eğer dindar avukat ve savcılar olursa adalet ile davaların yapılacağını ve Türkiye’de islamın hak ettiği konuma yükseleceğini öğrencilere anlatıyorlar. Öğrenciler arasında eşit ağırlıkçı olup PDR’ye gitmek isteyen öğrenciler dahi var. Bunlar içinde PDR’ye gitmek istiyorsan yine git ama ülkeni düşünüyorsan avukat olman çok daha önemli. Sonuç itibariyle hizmetimizin devamlılığı için avukat ve savcıya daha fazla ihtiyaç var diyorlar.

Yıl 2013 ve 1 Eylül YDS sınavı… Yüksek Lisans yapan öğrenciler İstanbul’da bir evde… Bu olaya tanık olan şahısın duyduklarına göre, evde yüksek lisans öğrencileri sınava 4-5 gün kala telefonda ‘dualar geldi mi abi?’ diye soruyorlar. Evet bekledikleri bir dua var. Son 2 gün dualar gelmiş oluyor ki, herkes duaya kapanmış evden dışarı çıkan yok. Dualar nedir? diye soran kişi ‘benden duymuş olma, sorular gelecek onları bekliyoruz’ diyor. Bu duaların pardon soruların nasıl ele geçirildiğini sorduğunda doğru ihtimali %100 olmasa bile; bir çetenin bu soruları çaldığını ve para ile cemaat iş adamı abilerinden birilerine para karşılığı verdiğini ve soruların bu şekilde ellerine ulaştığını söylüyor. İşte üniversiteye ve öğretim görevliliği görevlerine bu şekilde geliyorlar.

Yıl 2011 FETÖ evlerinden birinde, ev abisi görevinde olan bir şahıs… Bulundukları şehir içinde emniyet müdürlerinden, rütbeli askerlerden veya zengin iş adamların çocuklarından olanlar özenle seçiliyor. Bu öğrenciler ev abileri gözetiminde evlere gelip gidiyorlar. Bu özel 3 öğrenci grubu mensup olduğu abileri ile evde ders ve ödev adı altında güya hizmet vermeye başlıyorlar. Öğrencilere kendini sevdirmek için her yolu deniyor. Hatta cemaat abileri 50tl gibi bir parayı öğrencilerin abisine her hafta veriyor. Bu para ile bu öğrencilere tatlı ve çikolata gibi çay yanında ikram alması için veriliyor. Amaç onlar için hizmet. Ama neden bu 3 öğrenci için özel abi tahsis ediliyor?

Çünkü FETÖ için öğrenci grupları 3e ayrılıyor.

1- Fakir olup çalışkan ve zeki öğrenciler.

2- Babası emniyet müdür veya rütbeli asker veya üniversitede dekan veya profesör olan öğrenciler.

3- Babası zengin iş adamı olan öğrenciler.

….
Bunların dışında dershanede veya okullarda cemaat yapısı içinde bulunan veya bulunmayan bu 3 gruba girmeyen öğrenciler çerez ve gereksiz görülür. Onlarda evlere gelir bir süre kalır ve üzerlerine çok düşülmez. Onlar ile çok fazla zaman harcanmaz.

Sadece 3 öğrenci grubu için ayrı evler ve ayrı özel abiler seçilir. Bu öğrencilerin abileri ve öğrenciler ile özel ilgilenilir. Toplantılar yapılır ve bu öğrenci gruplarının abilerine gerekli talimatlar verilir. Bu öğrenci abilerde yaptıklarının dini hizmet olduğunu düşünerekten verilen emirlere itaat ederler. Ancak amaçları ileride misal babası asker olan öğrencinin de asker olabileceğini planlayıp cemaat içine şimdiden çekip onu abisine alıştırmak cemaati ve evi sevirmektir. Gelecekte asker olduğunda işte şuan tanık olduğumuz gibi düşük rütbeli askerlerde bu yapıya hizmet adı altında aslında ülkeye ihanet içinde olacaklardır.

Bu yapı ile belki daha anlatacak çok şey var. Ancak bu yapı içinde sizlerce öğretmen veya cemaat abisi olanların masum olduğunu düşünerek zayıflık içinde bulunacaksınız. Ancak bu yapı içinde üniversite öğrencisinden en üst tabakaya kadar hepsi bir ihanet içerisinde bulunmuştur. Artık bu yapıya sempatizanlık güden hiçbir kimseye acınmaması gerekir. Yıllardır bu yapı planlarını harfiyen ve sabır ile yaptılar ve gerçekleştirmek için çalıştılar. İslamiyet adı altında hizmet dedikleri isim ile hainliklerine kılıf buldular. Bu yapı vatana ihanet içindedir ve artık sessiz kalınmamalıdır.

Yazar : İbrahim Gündüz


Etiketler : cemaat | fetö | fetullahçı | ihanet şebekesi | paralel yapı |