top-logo

15 Sevval 1440

Kürt kardeşim, HDP senin temsilcin olamaz!

Kürt kardeşim, HDP senin temsilcin olamaz!

Çünkü kardeşim; sen imanlı, inançlı, İslam bayrağını her şeyin üstünde tutan, onurlu, gururlu bir vatan evladısın. Yıllar boyu İslam ile yoğrulan bir coğrafyada Müslüman olarak yaşamanın hazzını, şükrünü en iyi bilensin. Çünkü hepimiz biliyoruz ki, bizim asıl meselemiz, asıl gayemiz İslam’dır. İslam’sız saadet olmaz. İslam’sız ne Türklüğün, ne de Kürtlüğün bir değeri vardır.

Buradan yola çıkacak olursak hdp İslam ile yoğrulan bu coğrafyadaki hiçbir Müslüman’ın temsilcisi olamaz. Çünkü hdp kendilerinin de ifade ettiği gibi, bu coğrafyanın gayrımeşru çocuğu olan pkk’nın ve onun uzantıları olan ypg, pyd, yps, dhkp-c gibi terör örgütlerinin sözcülüğünü yapıyor ve sırtını onlara yaslıyor. Bu terör örgütlerinin adeta siyasi temsilciliğini yapıyor ve bunu da hiçbir zaman inkâr etmiyor. Hatta bununla gurur duyuyor.

Pkk hiçbir zaman Kürtlerin temsilcisi olmamıştır, bundan sonra da olamaz. Pkk’nın ideolojisi bellidir. Marksist, Komünist, Ateist ve Kürt halkını İslam’dan uzaklaştırmaya çalışan eli kanlı bir terör örgütüdür.

Pkk kökü dışarıda olan, Türkiye’yi parçalamak isteyenlerin kurduğu taşeron bir terör örgütüdür.

Kürtlere dinini unutturmaya çalışan; kendinden olmayanları çoluk çocuk demeden katleden, kandan beslenen terör örgütüdür.

Canlı bombanın ana merkezi, masum insanların katledicisi olan terör örgütüdür.

Kürt halkının şiddetle karşı çıkmasına rağmen provokasyonlarla Türk-Kürt düşmanlığı çıkarmaya çalışan  terör örgütüdür.

Okul, hastane, ambulans yakacak kadar kahpeleşen bir terör örgütüdür.

Kesinlikle pkk Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz. Dağlarda kadın-erkek birlikte yaşayan, namazla dalga geçen, eşcinselliği savunan bu örgüt dindar ailelerin nasıl olur da temsilciliğini yapar?

Bu teröristlerin İslam’a ve Müslümanlara tahammülü yoktur. Selahattin Demirtaş’ın talimatıyla sokaklara inen teröristler tarafından darp edilip, camdan aşağıya atılan ve başı taşla ezilerek feci şekilde can veren Yasin Börü ve hayatını kaybeden diğer arkadaşlarının katilleri hdp’dir. Yasin Börü’nün tek suçu dindar olması ve kurban eti dağıtmasıdır. Çünkü bu teröristler bahsettiğim gibi İslam’a düşmandır. Çünkü Yasin Börü gibi dindar Kürt çocuklarının yetişmesi bu örgütün oyununu bozacaktır. Zira İslam’da masum insanların canına kıymak yoktur; milletin haklarını, namusunu, malını yağmalamak yoktur. Ama bu hain terör örgütü bunların hepsini yapıyor. Bizi birleştiren harcın İslam olduğunu çok iyi biliyorlar. Bu yüzden bölge halkını İslam’dan uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Hdp bir siyasi parti değil, terör örgütüdür. Zira teröre, teröriste destek çıkmak bunlar için sıradan olaylardır. Bir kere bile şehit evine, taziyesine gitmeyen hdp milletvekilleri adeta terörist taziyesi için ring seferleri düzenliyorlar.

Terör örgütü hdp’nin eş genel teröristi Figen Yüksekdağ, sen değil misin sırtını ypg’ye, pyd’ye, pkk’ya yaslayan? Bu örgütler yardım kuruluşu veya küresel ısınmayı önlemeye çalışan bir STK da bizim mi haberimiz yok?!

Hem bu lafları edeceksin, hem de “Türkiye partisiyiz” yalanıyla özellikle 7 Haziran seçimlerinde milletten oy alacaksın. Size oy verenler de artık gerçek yüzünüzü gördü. Maskeniz düştü, yağmur yağdı makyajınız aktı. Elinize, yüzünüze bulaşan masum insanların kanları gözüktü.

İnşallah yolun sonuna gelmişizdir. Bu vekillerin katil olduklarını nihayet birileri hatırladı ve dokunulmazlıklarının kaldırılmaları yönünde harekete geçildi. Geç kalınmış ama kesinlikle olması gereken güzel bir hareket. Şimdi bakalım kimler samimi bu konuda?

Tabii ki de bu mücadele terörist vekillerin yargılanıp tutuklanmasıyla son bulmayacak. Zira bu mücadele hilâl ile haçın kavgasıdır. Kıyamete kadar da sürüp gidecek terörle, teröristle olan mücadelemiz. Bu bizim imtihanımız. Allah’ın izniyle bunu da atlatırız, yeter ki dik duralım, zalimin karşısında eğilmeyelim.

Eşi yanındayken ensesine kurşun sıkılan askerimizin; meydanlarda pkk’lı canlı bomba yüzünden hayatını kaybeden masum insanların; kalleşçe, kahpece pusu kurularak şehit edilen polislerimizin, askerlerimizin; kurban eti dağıtırken başı taşla ezilerek katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının katilleri olan bu terör örgütü sempatizanı siyasi partinin milletvekilleri acilen yargılanmalı ve en ağır şekilde cezalandırılmalıdırlar.

“pkk sizi tükürüğüyle boğar” diyen kahpe terörist milletvekilinin haddini bildirmeyecekseniz lütfen o meclis sıralarını boşuna doldurmayın. İzin isteyin milletten ve gidin.

Yazımı Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ‘in veda hutbesinin bir kısmını yazarak bitirmek istiyorum:

Ey insanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Adem’in çocuklarısınız, Adem ise topraktandır. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahın da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadır.

Burda yazılanlar dikkate alınırsa ne Türk milliyetçiliğinin, ne de Kürt milliyetçiliğinin İslam’la ilgisinin olmadığını görürüz. “Ne mutlu Müslümanım diyene!” şuuruyla hareket ettiğimizde de, ne çözüm sürecine, ne de barış sürecine ihtiyaç duyarız. Çünkü zaten barış içinde yaşamış oluruz ve birbirimizi bir menfaat gözetmeksizin sadece Allah için sever, sayarız.

Saygı ve selamlarımla…

Ferhat CANBAŞ

Yazar : Ferhat Canbaş


Etiketler : başyazı | hdp | islam | kürt kardeşim | müslüman | pkk | terör |