top-logo

14 Sevval 1440

Hayata Ayrı bir Pencere: Yaşama Sanatı…

Hayata Ayrı bir Pencere: Yaşama Sanatı…

… Gelecek tam bir muamma, dipsiz bir kuyu, ürkütücü belki…

Bu noktada yazmak öyle bir nimet ki o kuyudan çıkan bir kova su misali serinletici, ferahlatıcı. Allah’ın gücünün kudretinin üzerinde bir güç olabilir mi hiç? İnanmayan insanlara kederlenmeden edemiyor insan. Bizim sığınacak en büyük dayanağımız o -her an-inançla atan yüreğimiz. Kalu Bela’da söz veren ruhlarımız olmasa yaradana nice olurdu ahvalimiz, tahayyül dahi edemiyor insan… Şahsen zorlukla, mücadele içinde geçen 27 senem. (Bu cümleyi okurken yaş haddi yerine kendi yaşınızı düşündüğünüzü ve gülümsediğinizi  tahmin edebiliyorum 🙂 ) Böyle bir ruha ve gönle sahip olmasaydım aciz vücudum kaldıramazdı, sizler de öyle. Yazar olmak -naçizane- böyle bir şey. Seninle aynı duyguları paylaştığından emin olduğun onlarca belki yüzlerce yürek var, ancak kelamının ulaşabildiği kişiler kadarsın. Bu şekilde güçlü olduğunu hissetmekse gerçekten tarif edilemez bir his. Okumayan, konuşmayan insandan korktum hep kendimi bildim bileli. Boşuna olmadığını da her aldığım yeni yaşta bir kez daha anladım. Hayat dayanılması çok güç bir oyun ciddi manada bu sebepten yazmak okumak dayanmayı sağlayan en güçlü araçlardan zaten. Sizlerin de vardır eminim kaçış noktalarınız. Öyle yapamam edemem yok her canlı farklı yeteneklerle donatılmış durumda keşfetmek kısmı ise sizde. Mademki yaratılmıştır insanoğlu 9 ay 10 günde olası değil mi her şey gelecek denen mefhumda. Hepimizin apayrı görevleri var boşuna yaratılmadık görevlerimizi icra edebilmek çetrefilli olacak belki ama dayanacağız, ümidimizdeki göreceğimiz o aydınlık, güzel günler hatırına …

Tanışmaktan onur duydum cümlelerimi okumaya değer bularak anlamlandıran her birinizle ayrı ayrı. Hayat ertelemeye gelmez ve sevmez bir bakmışsınız bitivermiş sermayeniz: ömrünüz… Allah’a emanetsiniz.
( Dipnot: Kişi sevdiklerini Yüce Yaradan ‘a emanet ederse onu dünya gözüyle bir kez daha görmeden vermezmiş son nefesini…. )

NİLAY ERYİĞİT

Yazar : Nilay Eryiğit


Etiketler : hayat | sanat | yaşam | yazmak |