top-logo

14 Ramazan 1440

Asrın Maskeli Vicdanı

Asrın Maskeli Vicdanı

Günümüzde müslümanlar öyle büyük töhmet altındaki, hemen hemen tüm oyunlar müslümanların aleyhine oynanıyor. İslamafobi bir çığ gibi büyüyor. Nerede bir terör örgütü peydah olmuşsa, orada ucu müslümanlara dokunan bir şey mutlaka oluyor. Yeryüzünde İslama karşı bir savaş var. IŞİD de İslamın kuyusunu kazıyor. IŞİD denilen terörist grup ‘cihad’ adı altında İslama leke bulaştırıyor. Genç dimağların beynini yıkayıp İslamda yeri olmayan şeyler yaptırıyor. ‘Dinde zorlama yoktur.’ diye buyuruyorken Rabbimiz, IŞİD kim oluyor da insanların kafasını ‘İslam için’ kesebiliyor. Hz. Peygamber’in böyle bir uygulaması var mı?

İslamla ilgisi olmayan ve belki sadece filmlerden ve kulaktan dolma bilgilerle islamı bilen bir yabancı, IŞİD’in yaptıklarını duyunca, müslümanlar demek ki böyle diyebiliyor. Araştırıp bilgi sahibi olan insanlar müstesna. Bazen bu dış mihraklar insanları nasıl aptal yerine koyabiliyor çok merak ediyorum. Bizim içimizde, vatandaşlarımız bile onların oyunlarına kanıp, kendi devletine sövüyorlar. Hatta daha ileri gidip batıya şikayet ediyorlar. Bu nasıl bir vatan-millet anlayışıdır gerçekten hayret etmemek elde değil.

Fransa’da patlama oluyor, yayın yasağı geliyor, halk devletinin yanında, destekliyor. O yetmiyor bizim batıya bakmaktan boynu tutulmuş vatandaşımız da Fransa bayrağına boyuyor profilini. Terör terördür. Fransa’daki ya da Brükseldeki patlamalara sevinecek değiliz, ama bu hassasiyeti neden kendi ülkende patlama olunca göstermiyorsun ‘duyarlı’ kardeşim? Bu art niyet değildir de nedir? Vatan- Millet -Sakarya anlayışımıza ne oldu? Evet biz savaşın tam da ortasındayız aslında ve en kötüsü düşmanın kim olduğunu ( açıkça) bilmiyoruz. Çünkü karşımızda bir düşman yok. Hep arkamızdalar ve sırtımızdan haince vuruyorlar. En kötüsü de içimizdekilerin bizi yaralıyor oluşu. Askerlerimiz ve diğer güvenlik kuvvetlerimiz için bile ‘Onlar şehit mi sanki’ diye bir de hüküm verme gafletinde bulunabiliyorlar. Evet o asker ya da polis vatanını korumak için kendi canını tehlikeye atıyorsa, Allahın izniyle öldürülünce de şehit mertebesine erişecektir. Çünkü vatan sevgisi imandandır. Kendi ülkesindeki kendince ‘güvenlik zaafiyetini’ batıya şikayet edenler, Batının kanlı, vahşi ve sömürücü yanını çabuk unutmuşa benziyor. Ki bu hala devam ediyor. Afrika’ya şöyle bir bakmamız yeterli. Ayrıca o Batı sevicilerin aşkının da karşılıksız olduğunu düşünüyorum, çünkü Batı kendi çıkarından başka bir şeyi önemsemiyor. Özellikle Mehmet Akif’i burada anmak yerinde olacak kanaatimce. Ne demişti Milli şairimiz;

‘Medeniyet denilen maskara mahlûku görün,

Tükürün maskeli vicdanına asrın tükürün!’

Peki umudumuzu mu yitirelim iyi günlere dair? Bence hayır. Zaten bize yapmak istedikleri de bu. Psikolojimizi altüst etmek. Son olaylarda bunu biraz da olsa başardılar. İnsanlar evlerinden çıkmadı, çocuklarını bir yere göndermediler. Haklılık payları var tabi ki can bu, başka bir şeye benzemiyor. Ama istedikleri şey de tam olarak bu. Korku salmak, insanların rahatını kaçırmak. Biz umudumuzu, vatanımıza bağlılığımızı sağlam tutarsak onların tuzakları da boşa çıkacaktır diye düşünüyorum. Biz ki ne sıkıntılar atlatmış nice zaferler kazanmış bir milletiz. Tarihimize bakmamız yeterli olacaktır. Allah bu milleti korusun. Selametle..

Büşra Coşkun

Yazar : Büşra Coşkun


Etiketler : cihad | ısıd | islam | müslümanlar | osmanlı | tarihimiz | terör |